sobota, 19 grudnia 2015

Prologue
— To właśnie Charlotte.

Niska dziewczyna, ubrana w długą do kostek, czerwoną sukienkę wirowała szybko po parkiecie ze swoim najlepszym przyjacielem. Jej długie blond włosy podskakiwały z każdym krokiem, z powrotem opadając na odkryte plecy.

— Porażająca uroda.  — Uniósł kieliszek drogiego, półsłodkiego wina, które stuknęło się z naczyniem starszej kobiety.

Zaciekawiony spoglądał jedynie, jak spragnieni jej wzroku mężczyźni przerywali jej taniec, aby zamienić z nią ostatnie słowa. Widział dokładnie jej sztuczny uśmiech, kiedy kulturalnie odmawiała im swojego czasu. Jego oczy zabłysły, a kobieta złapała mocniej jego ramię.

— Dlatego się spotykamy.

Idealnie dopasowany garnitur, opięty na klatce piersiowej. Wykrzywione w zimnym rozbawieniu malinowe usta i mocne rysy kości. Tak właśnie wyglądał tajemniczy mężczyzna o intensywnie cyjanowym oczach. Skinął głową, aby znowu powrócić do dziewczyny.
Tym razem i ona na niego spojrzała. Widział w jej oczach, że wywarł na niej nieprzyjemne wrażenie, ale miał to gdzieś. Spojrzał na stojącą obok niego równolatkę, a ona już wiedziała. Zawarli umowę.

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny prolog napisany bardzo ciekawym stylem! Czekam a rozdziały i przy okazji zapraszam do siebie na until-dawn-fanfiction.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że twój prolog jest poprawny! I zaciekawia, a to bardzo ważne. No, do tego ff o Louisie... Mi pasuje, haha.

  Zapraszam
  To był długi dzień bez ciebie, przyjacielu
  I opowiem ci wszystko, kiedy znowu się zobaczymy.
  Przeszliśmy długą drogę od miejsca, gdzie zaczęliśmy.
  Och, opowiem ci wszystko, kiedy znowu się zobaczymy
  Jest Niebo i jest Piekło.
  Jest Anioł i jest Diabeł. Komu ulegniesz?
  Louis nie miał wiele czasu. Nie planował miłości. Musiał wrócić do nieba, lecz na jego drodze pojawiły się komplikacje, z którymi nawet on nie mógł poradzić sobie tak łatwo.
  http://see-you-again-365days-fanfiction.blogspot.com/

  Druga część
  Upadły anioł. Czerń, mrok... Zło. Czas na wojnę. Niebo stanie w obronie ludzi, kiedy Upadli będą pustoszyć Ziemię.
  Gdzie w tym wszystkim znajdzie się miejsce na miłość? Co z Louisem, który musiał opuścić Lullaby, by wrócić do Nieba? Co z Culleyem, który wyrzekł się bycia Aniołem, by zostać Upadłym?
  http://droga-w-dol.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie się zapowiada, zacznę czytać rozdział pierwszy :)

  OdpowiedzUsuń